Menu

Pěstování

Jak si vypěstovat ledový salát?

Saláty obecně jsou bohatým zdrojem vitamínu A. Doma vypěstované saláty jsou zaručeně čerstvější a chutnější než ty z obchodu. Ledový salát je navíc krásně křupavý. Jak si vypěstovat ledový salát se dozvíte v následujícím článku.

Jak vypěstovat velké dýně?

Dýně nejsou na pěstování náročné, pokud mají tři základní podmínky: hodně slunce, vody a výživy. Pokud ale chcete vypěstovat opravdu obří dýni na výstavu nebo vyřezávání, musíte jí věnovat opravdu důkladnou péči. V následujícím postupu se dozvíte, jak si i vy můžete vypěstovat velké a chutné dýně.

Jak pěstovat japonský javor?

Japonský javor je pro své neobvyklé zabarvení i zajímavý tvar listů krásným doplňkem každé zahrady. Protože existuje na tři sta kultivarů tohoto stromu, které variují od bonsají, přes keře až po stromy. Při dodržení správných podmínek pěstování dokáže být japonský javor odolný.

Jak pěstovat petržel v květináči?

Petržel je bezpochyby nepostradatelnou ingrediencí v každé kuchyni. Není se co divit, protože její listy a kořeny se mohou chlubit vysokým obsahem vitamínu C. Současně umí petržel dát celé řadě pokrmů jedinečnou chuť a vůni. Mnoho lidí, kteří se ji pokusili pěstovat doma, má však špatnou zkušenost s tím, když chtěli, aby se jim uchytila v květináči. Zpravidla jim totiž poměrně záhy uhynula. Jakým způsobem postupovat, aby petržel v květináči vydržela?

Jak pěstovat melouny? Kompletní průvodce

Melouny patří k chutnému, ale poměrně náročnému ovoci na pěstování. Melouny mohou vyrůst i na české zahradě, hlavně při teplých létech, jaké byly v posledních rocích. Zjistěte, jak si toto zdravé ovoce vypěstujete i vy.

Jak na pěstování mrkve a petržele?

Mrkev a petržel jsou kořenovou zeleninou, jež se obecně těší velké oblibě. Obojí bývá základem velkého množství tradičních pokrmů. Kromě jejich využití v kuchyni mají spolu mnoho společného i ve způsobu pěstování. Obě zeleniny mají náročnější klíčivost semen a obě nesnášejí přesazování, takže se vysévají přímo na záhon.

Zeleninová zahrada - co pěstovat na zahrádce?

Každý zahrádkář má velkou radost ze zeleniny vypěstované vlastníma rukama, která je čerstvá a voňavá. S podobnou zeleninou se v prodejnách setkáte vyjímečně. Díky tomu, že se stále více lidí zajímá o možnostech, jak si vypěstovat vlastní zeleninu, jsme pro Vás vytvořili tento web www.zahradkarem.cz. Naleznete zde mnoho užitečných informací. 

Jak osadit zahradní chodníček?

Přírodní kámen v zahradě má funkci praktickou i estetickou. Skalka nebo zídka je ozdobou každého pozemku. Chodníček z nepravidelných, plochých kamenů usnadňuje pohyb v terénu a spojuje jeho jednotlivá zákoutí. Při troše péče se může stát nepřehlédnutelnou dominantou a zahradu povýšit na umělecké dílo.

Jak pěstovat muškáty?

Muškáty jsou nejčastější přírodní ozdobou balkónů a oken. Pyšnit se můžeme ale pouze záplavou pestrobarevných květů. Ne vždy se nám však podaří takovou krásu vypěstovat a mnohdy musíme začít prakticky od začátku. Jak tedy muškáty pěstovat a správně se o ně starat?

Jak pěstovat bylinky?

Malé, velké, zelené nebo třeba žluté rostlinky. To vše jsou bylinky. Tyto blahodárné rostlinky nám mohou posloužit buď v kuchyni nebo i jako doplněk ke zdraví. Než si řekneme o jejich účincích, zaměříme se na to, jak vlastně vznikají.

Jak pěstovat petržel?
Kalanchoe a její pěstování
Jak pěstovat kalanchoe?
Čerstvé bylinky do každé kuchyně. Jak na jejich pěstování?
Založení vinice - pěstování vinné révy
Tradiční pěstování brambor na zahradě
Křen (popis + pěstování)
Jak pěstovat jahody?
Pěstování rajčat na balkoně
Pěstování a hnojení mrkve
Pěstování melounů
Pěstování okurek nakládaček
Rajčata výsev a pěstování - návod, rady, zkušenosti
Papriky výsev a pěstování - návod, rady, zkušenosti