Menu

Orchideje

Jak pečovat o orchideje?

Jejich krása je omamně vznešená a vaše obydlí rády oslní bohatými květy. I když jsou orchideje původem tropické rostliny, svůj líbezný půvab rozdávají i v našich končinách a dobře se jim daří zdobit parapet našich oken i interiér. Ač původem z velké dálky, na pěstování nejsou nijak náročné a mnohdy se jim bez velké pozornosti daří lépe, než běžným pokojovým rostlinám.

Jak rozmnožit orchidej?

Orchideje se řadí do čeledi vstavačovitých a existují v bezpočtu barevných variant, proto jsou velmi častou okrasou našich domácností. Patrně mezi nejoblíbenější patří ty z rodu Phalaenopsis díky tomu, že se hodí i pro začátečníky a nemají tak vysoké nároky na pěstování.

Jak pěstovat orchidej dendrobium?

Křehká krása, která rozněžní nejedno srdce a každý domov zútulní, to jsou cizokrajné orchideje, které se zabydlují v našich domovech a získávají si naši pozornost díky snadné péči, cenové dostupnosti a především tajemné kráse. Dendrobium patří mezi orchideje, které jsou oblíbené především pro své jemné a drobné kvítky a běžně se u nás setkáváme nejčastěji se dvěma druhy, o kterých si dnes prozradíme, jak na jejich úspěšné pěstování.

Jak se starat o orchideje?

Jako každý organismus na naší planetě, i jemná a elegantní orchidej s nádechem luxusu potřebuje pro svůj šťastný život správnou péči. Za ni se pak ráda odvděčí plným květem, nádhernými zelenými listy a kouzelnou atmosférou, kterou vnese svou přítomností do našeho bydlení. Cesta za exotickou krásou tedy začíná...

Jak pečovat o pokojové orchideje? - Návod

Orchideje jsou bez nadsázky opravdové královny květin. Oblíbené jsou zejména pro svoje nádherné květy v mnoha barvách. Těmi se vám ale odmění jen tehdy, když o ně budete patřičně pečovat. Jak na to?

Orchideje jak zalévat a ošetřovat?

Rostlinky jsou živé organismy a i ty potřebují vláhu, vodu – jako my lidé. Pravdou je, že jsou to kytičky z tropů, ale nic se nesmí přehánět. Nesmíte je přelít a tím pádem utopit.