Přítomnost plevelů na zahrádce dokáže značně zkomplikovat pravidelnou údržbu pozemku. Naštěstí nejde o neřešitelný problém, protože stačí využít některý z níže uvedených způsobů a plevelné rostliny odstraníte. Některé druhy jsou však velmi vytrvalé a mohou se stále objevovat. Bez pravidelné údržby se tak neobejdete. Obecně navíc platí, že čím dříve vytrháte malé rostlinky plevele, tím lépe to celé půjde a nebude to natolik pracné.
Každý rodinný domek má kolem sebe pozemek. Ten může být větší nebo menší, ale v každém případě většina z nás stojí o určitý klid, který může zajistit mj. oplocení pozemku. To má hned několik funkcí, mimo bezpečnostní je to i design, který je často tím určujícím faktorem pro volbu materiálu, ze kterého plot postavíme. Složité to není ani v případě, že plot budeme stavět sami, i když bude třeba trocha šikovnosti a rozhodnosti při volbě materiálu. Tak se pojďme podívat na to, jaké materiály máme k dispozici?
Ačkoli ptáci v zahradě jsou na jednu stranu příjemným rozptýlením a jejich společnost člověka těší, umí našim zahradám i nemálo uškodit. Před takovými škůdci je potřeba zahradu chránit a ptactvo odehnat. Problémem jsou zejména, pokud pěstujete bobuloviny a jiné ovoce, velice rádi vám do něj totiž nadělají díry až poletí okolo. Kromě ovoce a bobulí lákají ptáky i mladá poupata rostli, nebo třeba čerstvý výsev. Proto je důležité plodiny chránit. V případě čerstvě vysetého záhonu, nebo pokud máte vysazený hrách, je dobré překrýt záhon klestím, aby se k rostlinám nedostal žádný nenechavec.
Půdopokryvné trvalky najdou v zahradách široké uplatnění pro svoji schopnost krytí a zpevnění půdy. Vysazujeme je všude tam, kde si chceme zjednodušit práci – hustými trsy půdopokryvných trvalek totiž jen obtížně prorůstá plevel. Sázet je lze pod stromy i jako lemy okrasných záhonů. Vytvoří výplň spár chodníčků a prostorů mezi nášlapných kameny. Své místo naleznou na každé skalce. Jako stvořené jsou pro stanoviště, která se obtížně udržují, a chceme je proto z nějakého důvodu zamaskovat.
Se zimou přichází na zahradu vegetační útlum a příroda se ukládá ke spánku. Čeká nás relativně dlouhé období, kdy se může zdát, že na zahradě nemá oko kde spočinout. Ale při vhodně zvoleném výběru dřevin a bylin nás může zahrada překvapit i v tomto nevlídném období.
Jste vlastníky zahrady nebo dokonce pole a záleží vám na vysokých výnosech z půdy? Věřte, že dosáhnout jich nemusí být až tak složité, pokud půdě pravidelně budete dodávat potřebné živiny. Jednou z možností, která je velmi snadná a nestojí mnoho peněz je vápnění. To je velmi důležité a my se mj. pokusíme odpovědět na otázku: "Jaké vápno na zahradu?".
Fikus benjamin (také známý jako ficus benjamina) je velmi oblíbená pokojová rostlina, která za svou popularitu vděčí nejen svému výjimečnému vzhledu, ale také nenáročnosti. Navíc čistí vzduch v místnosti.
Japonská kultura se v poslední době těší čím dál větší popularitě. To se vztahuje i na budování zahrady v japonském stylu. Pravidla jejího tvoření mají kořeny hluboko v historii a kromě estetična se zaměřují i na duševní stránku místa. Slouží jako prostor pro meditaci a sebereflexi.
Každý zahrádkář má velkou radost ze zeleniny vypěstované vlastníma rukama, která je čerstvá a voňavá. S podobnou zeleninou se v prodejnách setkáte vyjímečně. Díky tomu, že se stále více lidí zajímá o možnostech, jak si vypěstovat vlastní zeleninu, jsme pro Vás vytvořili tento web www.zahradkarem.cz. Naleznete zde mnoho užitečných informací.
Duben a jarní přeháňky s ním spojené, to je doba velmi intenzivního růstu keřů, stromů i okrasných rostlin. Rostou jako o závod. Každý den přináší nově vyrašené listy a otevřené květy.