Stříhání a zkracování

Jak a kdy stříhat broskev?

Stříhání broskvoní je poněkud odlišné od stříhání ostatních ovocných stromků. V následujícím článku si podrobně povíme jak a kdy broskvoně stříhat.

Kdy a jak stříhat hortenzie?

Rod hortenzií patří do stejnojmenné čeledi hortenziovitých. Celkem zahrnuje více než sedmdesát druhů. Nejvíce rozšířeny jsou ve východní Asii, nicméně díky nádherným velkým květům najdete tyto keře i na mnoha českých zahradách. Rostlinám je potřeba věnovat správnou péči. Jak se o ně starat?

Jak a kdy stříhat meruňku?

Meruňka patří mezi jeden z velmi oblíbených ovocných stromů. Je to zejména díky její výborné chuti plodů. Avšak abychom docílili hojnosti plodů, dobré chuti a velikosti, je důležité se o meruňku dobře postarat! Velmi důležité je její umístění v terénu, množství slunečního svitu, vláhy, tepla, ale jednou z nejdůležitějších věci, aby nám na zahradě vyrostla pěkná meruňka s bohatými plody, je její střih!

Kdy a jak stříhat levanduli?

Stříhání levandulí je velmi důležité při péči o tyto rostliny. Ovlivňuje tvar rostliny, kvalitu kvetení a celkový dojem rostliny. Díky správné péči a správnému stříhání mohou být levandule dlouhověké a krásné i v pokročilém věku. V zásadě je levandule velmi nenáročná bylinka, stačí pouze trochu péče a bude vám dělat velkou radost. Projděme si společně pár tipů o tom, jak a kdy stříhat levanduli.

Jak stříhat růže?

Růže jsou královny květin. Aby mohly být skutečnou ozdobou, je nutné jim pomoci kvalitním řezem. Správný řez ovlivní počet i kvalitu květů a růže se tak stanou chloubou zahrady. Jarním střihem dosáhneme krásného vzhledu rostliny. Podzimním řezem pak pomůže při přečkávání zimy. Jak však při stříhání postupovat?

Jak stříhat jabloně?

Všichni zahrádkáři by měli vědět, že ovocné stromy vyžadují pravidelný řez, aby byly zdravé. Jak je tomu konkrétně u jabloně? Jaký je rozdíl v řezu u mladých a starých stromů?

Jak a kdy stříhat túje?

Túje (zeravy) zná asi úplně každý nejen z parků a hřbitovů, ale také z velké většiny českých zahrad. Vysazují se samostatně i ve skupinkách, ale asi úplně nejčastěji do živých plotů. Tam jsou používány i proto, že jsou celoročně zelené a skutečný plot z nich máme docela rychle. Sice se tvrdí, že jsou pro ně nejvhodnější vlhká místa, ale túje rostou i v polostínu a na slunci. Moc práce s nimi není a klidně je můžeme nechat růst i bez lidského zásahu. Ale chceme-li, aby se dobře větvily a byly krásně husté, je třeba túje pravidelně zastřihávat.

Kdy a jak stříhat angrešt?

Angrešt je velmi oblíbené a chutné ovoce. Děti jej milují a rádi si pochutnají na buchtách s tímto chutným ovocem. Ještě než jej lidé v 16.století začali využívat, rostli angrešt jako divoký keř. Dnes je hojně pěstovaný a vyskytuje se snad v každé druhé zahradě. Obsahuje vitamíny jako je A, B6 a B7. Hojně se používá také v kosmetice, jako skvělý peeling pro tělo a pleť.

Jak stříhat stromkový angrešt?

Angrešt je, díky svému širokému uplatnění v kuchyni a oblíbené chuti, často pěstovaným ovocem.

Kdy a jak stříhat oleandr?

Jestliže přemýšlíte jak a čím zkrášlit zahradu, dobrou volbou může být například oleandr. Jedná se o subtropickou dřevinu, která okouzlí zejména svými pestrými květy s dlouhými kožovitými listy. Zahrada, které oleandry dominují, získá nádech přímořských krajů a exotických dálek. Krásně vzrostlý oleandr je opravdovou pastvou pro oko, proto je nutné se o něj patřičně starat. Řeč je zejména o jeho zastřihávání. Jak a kdy tedy oleandry stříhat?

Jak stříhat růže po odkvětu?
Jak ostříhat ostružiny?
Kdy a jak stříhat švestku?
Jak a kdy stříhat oleandry?
Kdy a jak stříhat maliny?
Kdy a jak stříhat růže?