Postupy

Kompletní rádce - sušení ovoce

Již v dávných dobách člověk poznal, že jídlo nemusí vždy okamžitě spotřebovat. Při objevování způsobů a metod konzervování si velmi brzy osvojil i techniku sušení ovoce. A ani stovky a tisíce let, po které se využívá, jí neubraly nic na oblibě a objektivních výhodách. Jaké to jsou? A proč je sušení ovoce to pravé i pro vás?

Způsoby nakličováni brambor

Pěstitelé brambor často zvažují, co je pro správný vývoj těchto průmyslových rostlin to nejlepší. Pro některé je dokonce důležitá i rychlost jakou brambory na záhonku vyrostou. Právě kvůli tomu se hned na startu zabývají tím, jaké způsoby nakličování brambor použít. Naštěstí způsobů není mnoho, a tak nám nezamotají hlavu. Pojďme se na ně podívat.

Kdy nejlépe zalévat rajčata?

Pěstování rajčat není úplně jednoduché. Je třeba dodržovat mnoho zásad a to nejen při jejich výsadbě, ale i při zalévání. Odpověď na otázku: "Jak nejlépe zalévat rajčata?" není úplně složitá a jejím dodržením můžeme dosáhnout té nejlepší úrody. Náš článek se na tuto otázku pokusí nejen odpovědět, ale také nabídnout některé zajímavosti kolem zalévání červených plodů.

Jak připravit česnek na langoše?

Česnek dodává langošům tu správnou chuť. Připravit si ho můžete různými způsoby. Nejlepší je, když si česnek poctivě utřete nožem se solí. Ale podobných výsledků dosáhnete i jeho prolisováním.

Sušení ovoce, zeleniny pomocí sušičky

Pokud máte vlastní zahrádku a na ní mnoho stromů a dalších rostlin, které dávají ovoce, pak je jednou z možností jejich sušení. Sušit můžete na běžném sítu pod topením, ale to není úplně ideální. Proto mnoho výrobců nabízí kvalitní a velmi výkonné sušičky. To s sebou nese zásadní odpověď na otázku: "Jak na sušičku ovoce a její výběr?". My jsme vybrali ty nejdůležitější, na které byste se měli zaměřit.

Ideální postup, jak usušit kytici růží

Dostali jste nádhernou kytici růží a je vám líto ji vyhodit, i když uvadá? Poradíme vám, jak takovou kytici správně usušit, aby se zachovala její krása. Při správném procesu vám tak vydrží roky.

Postup, jak založit pěkný nový trávník

Udržovaný trávník udává dojem z celé zahrady nebo jakéhokoliv zatravněného prostoru. Za vzor je pokládán anglický trávník, který je dlouhodobě pěstován, a to po dobu až padesáti let. Je pravidelně udržován stejně jako trávníky v anglických parcích.

Jak srovnat terén na zahradě?

Nerovný pozemek či zahrada je nepříjemnost, která se týká mnoha z nás. Avšak ani zde není třeba zoufat, neboť vám již tradičně přinášíme radu. Dnes tedy o tom, jak srovnat terén pozemku.

Ako vybrať tú správnu rastlinu do interiéru

Rastliny sa stali našou neodmysliteľnou súčasťou každodenného života. Vytvárajú nám pocit blízkeho kontaktu s prírodou. Spríjemňujú a dotvárajú nám celkovú atmosféru v našich bytoch, niektoré vzrastlešie kúsky sa už dajú nazvať aj dekoračným nábytkom. Sú vkusným doplnkom našich bytov, kancelárií, hotelov....teda každého priestoru do ktorého chceme vniesť trochu života. Zelená farba pôsobí upokojujúco a preto by každý interiér mal disponovať aspoň jedným takýmto zeleným kúskom života.

Založení vinice - pěstování vinné révy

Víno je nápojem bohů. Ježíš Kristus, Syn Boží, z tohoto moku učinil nápoj posvátný, když na svatbě v Káně Galilejské proměnil vodu ve víno, díky čemuž v něj jeho učedníci uvěřili.

Víno má mnoho podob, chutí a barev. Rozlišujeme vína stolní, zemská, jakostní, jakostní s přívlastkem, kabinetní, pozdní sběr, výběr z hroznů, bobulí, cibéb, vína ledová či slámová. Podle obsahu zbytkového cukru rozeznáváme vína suchá, polosuchá, polosladká či sladká. Bílá, červená, růžová. S nadsázkou také dobrá a nedobrá.

Rajčata výsev a pěstování - návod, rady, zkušenosti
Papriky výsev a pěstování - návod, rady, zkušenosti