Ve vyvýšených záhonech, které jsou přitisknuté k roubené stěně staré stodoly, pěstujeme rajčata. Vzpíná se k nim slunce, jsou šťavnatá a sladká. Dnes jsme vyráběli další vyvýšený záhon. Na okurky. Tady je návod, jak si ho jednoduše vyrobit. Třeba ze starých prken.
Včera jsem měla ruce zašpiněné od zeminy. Pustila jsem se konečně do předpěstování rajčat. Jak na to? Tady je návod krok za krokem.
Výsev je tak trochu sázka, nikdy nevíte, jestli to vyjde a zda semínka v půdě naklíčí a nakonec se proderou nad povrch půdy. Pojďte štěstí naproti. Před výsevem můžete semínka máčet. Místo vody zkuste bylinkový odvar. Rostlinky tak posílíte a ochráníte před některými chorobami.
Chcete letos držet v dlani něco tak krásného, jako je vlastní ředkvička? Chcete sklízet hrsti listové zeleniny? A pochutnat si na vlastní cuketě? Nejvyšší čas založit zeleninový záhon. Tady je návod.
Věřím, že pěstování zeleniny posiluje tělo i ducha a otevírá naše srdce. Věřím, že skrz půdu a práci na čerstvém vzduchu se stáváme lepšími lidmi. Jsme pokornější, svobodnější, samostatnější a nezávislejší. Vedle duchovního rozměru má pěstování zeleniny ryze materialistické důvody. Dary zahrady vám ušetří nějakou korunu, zvlášť v době, kdy zelenina zdražuje. Navíc vlastní okurka, rajče nebo ředkvička má lahodnější chuť než chudák uválená zelenina z obchodů.
Již v dávných dobách člověk poznal, že jídlo nemusí vždy okamžitě spotřebovat. Při objevování způsobů a metod konzervování si velmi brzy osvojil i techniku sušení ovoce. A ani stovky a tisíce let, po které se využívá, jí neubraly nic na oblibě a objektivních výhodách. Jaké to jsou? A proč je sušení ovoce to pravé i pro vás?
Pěstitelé brambor často zvažují, co je pro správný vývoj těchto průmyslových rostlin to nejlepší. Pro některé je dokonce důležitá i rychlost jakou brambory na záhonku vyrostou. Právě kvůli tomu se hned na startu zabývají tím, jaké způsoby nakličování brambor použít. Naštěstí způsobů není mnoho, a tak nám nezamotají hlavu. Pojďme se na ně podívat.
Pěstování rajčat není úplně jednoduché. Je třeba dodržovat mnoho zásad a to nejen při jejich výsadbě, ale i při zalévání. Odpověď na otázku: "Jak nejlépe zalévat rajčata?" není úplně složitá a jejím dodržením můžeme dosáhnout té nejlepší úrody. Náš článek se na tuto otázku pokusí nejen odpovědět, ale také nabídnout některé zajímavosti kolem zalévání červených plodů.
Česnek dodává langošům tu správnou chuť. Připravit si ho můžete různými způsoby. Nejlepší je, když si česnek poctivě utřete nožem se solí. Ale podobných výsledků dosáhnete i jeho prolisováním.
Pokud máte vlastní zahrádku a na ní mnoho stromů a dalších rostlin, které dávají ovoce, pak je jednou z možností jejich sušení. Sušit můžete na běžném sítu pod topením, ale to není úplně ideální. Proto mnoho výrobců nabízí kvalitní a velmi výkonné sušičky. To s sebou nese zásadní odpověď na otázku: "Jak na sušičku ovoce a její výběr?". My jsme vybrali ty nejdůležitější, na které byste se měli zaměřit.