Menu

Petržel

Jak pěstovat petržel v květináči?

Petržel je bezpochyby nepostradatelnou ingrediencí v každé kuchyni. Není se co divit, protože její listy a kořeny se mohou chlubit vysokým obsahem vitamínu C. Současně umí petržel dát celé řadě pokrmů jedinečnou chuť a vůni. Mnoho lidí, kteří se ji pokusili pěstovat doma, má však špatnou zkušenost s tím, když chtěli, aby se jim uchytila v květináči. Zpravidla jim totiž poměrně záhy uhynula. Jakým způsobem postupovat, aby petržel v květináči vydržela?

Jak na pěstování mrkve a petržele?

Mrkev a petržel jsou kořenovou zeleninou, jež se obecně těší velké oblibě. Obojí bývá základem velkého množství tradičních pokrmů. Kromě jejich využití v kuchyni mají spolu mnoho společného i ve způsobu pěstování. Obě zeleniny mají náročnější klíčivost semen a obě nesnášejí přesazování, takže se vysévají přímo na záhon.

Jak sušit petrželovou nať?

Není nad to, dopřát si pořádnou porci čerstvé zeleniny přímo z vlastní zahrádky. Bohužel však její lahodnou chuť si můžeme vychutnávat pouze v letních měsících. Co dělat, když záhonky pokryje vrstva sněhu, která vytváří doslova nehostinné prostředí. Ideálním způsobem, jak si zajistit dostatek zeleniny i pro chladnou zimu je například sušení.

Jak pěstovat petržel?

Petržel, nebo li Petroselinum crispum, patří mezi významnou dvouletou bylinu, kterou používali dávno naší předkové. Ať už jako koření, nebo léčivý přípravek. Petržel je významná bylina, která v sobě uchovává cenné vitamíny C, A, B ale i stopové prvky železo, vápník, éterické oleje. V kosmetickém průmyslu se petržel používá na akné, čistí krev, je močopudná, a vyhlazuje pleť. Chcete-li si vypěstovat petržel, musíte dodržet pár základních rad. Mezi něž patří: kvalitní semínka, prostředí, hnojení, stříhání. Pojďme se blíže podívat na jednotlivé rady.

Čerstvé bylinky do každé kuchyně. Jak na jejich pěstování?

Kdo by neměl chuť na brambory s čerstvě nasekanou pažitkou nebo na mojito s vlastnoručně vypěstovanou mátou? Čerstvé bylinky využijete v kuchyni, při léčbě neduhů a navíc budou krásnou dekorací vašeho parapetu nebo balkonu. K jejich vypěstování totiž nepotřebujete velkou zahradu ani velké zkušenosti. Jaro klepe na dveře, a tak je ten správná čas na sázení. Jdeme na to...