Úvod  › 

Jak vyhubit vosy?

Vosy ve volné přírodě nepředstavují pro člověka žádné větší riziko až do té chvíle, než se jim zalíbí půdní prostor vašeho domu, chaty nebo zákoutí jinak malebné zahrádky. Větší počet tohoto nenechavého hmyzu pak dokážou znepříjemnit životy všech obyvatelů těchto míst. Jak se s nimi vypořádat a jaké triky zabrali u ostatních, kteří se s nimi museli v minulosti vypořádat?

Hnízdo v exteriérním prostředí

Vosy ukryté na zahradě představují při likvidaci velké nebezpečí. Pro správné odstranění buďte trpělivý a rozvážní. Nedělejte zbytečné pohyby navíc a přistupujte k tomuto zákroku se vší pečlivostí. Nejrychlejší způsob vede skrze zalití vroucí vodou. Taktéž se lidé schylují k ucpání hnízda jílem nebo drny. Vždy záleží na poloze hnízda. Pokud se vosy uhnízdily v dutině stromu, použijte lapače v podobě PET lahve naplněné sladkou šťávou.

Jak na hnízdo v uzavřených prostorech

Jakmile se vosy dostanou do budovy, použití živelných elementů jako je voda a oheň nepřichází v úvahu. Zde přicházejí na scénu insekticidy, které se na trhu nabízejí ve spreji nebo v prášku. Doporučujeme využít práškového formátu, ten stačí kolem hnízda nanést a nechat působit. Zatímco při hubení sprejem je nutné u hnízda strávit mnohem více času, což je celkem nebezpečné. K likvidaci si určete vždy ranní nebo večerní hodinu, kdy jsou vosy nejmenně aktivní.

Na vosy vysavačem

Insekticid zakoupíte ve všech lepších drogériích a v případě nouze i na čerpacích stanicích. Je nutné si uvědomit, že se jedná o vysoce jedovaté látky, proto je skladujte mimo dosah dětí. Známe i případy, kdy se lidé bojující s bodavým hmyzem vyzbrojí klasickým vysavačem na listí. Ve své podstatě se takto hnízdo dá zlikvidovat, ale určitě uznáte, že se nejedná o nejbezpečnější postup. Pokud jste na vosy alergičtí, určitě vyhledejte odbornou pomoc a zavolejte hasiče.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články