Úvod  › 

Jak se zbavit krtka?

Jako malé děti jsme milovali dětskou pohádku o Krtkovi, učili se ve škole, že se jedná o velice chráněný druh, a nakonec se krtek stal nevítaným hostem zahrádkářů.

I když se jedná o velice primitivního jedince, vyhnat krtka ze svého – vašeho domova, není vůbec jednoduché. Proč tomu tak je?

Malý neškodný krtek

Mnozí z nás se domnívají, že krtci jsou slepí. Ale bohužel tomu tak není. I když k získání potravy využívají výhradně hmat, sluch, čich, oči, které jsou částečně zakryty chlupy, dokážou i přes to všechno rozpoznat potravu. A právě, kde je dostatek potravy, tam se krtek schovává ve svých chodbách a může jej používat po celý život. A proč ho tedy chceme vyhnat, odstranit? Odpověď je velice jednoduchá. Pohled na kopečky hlíny (krtince) dokáže rozlobit nejednoho zahrádkáře, který důkladně pečuje o svoji zahradu, Navíc, když na svém pozemku máte více krtinců, zem se pod vámi propadá, a to rozhodně není dobré.

Neúčinná - účinná likvidace

Existuje spousty rad a nápadů, jak odstranit krtka. Bohužel i přes některé rady jsme hned toho malého černého nevyhnali z domova. První radou bylo: "Zkuste mu zarovnat krtince a posypat vápnem, či jinou chemikálií, která není agresivní na trávu". Účinek? Krtince se přestěhovali o pár metrů dále. Další radou bylo, že máme silně zadupat krtince. Ano, krtek se nějakou dobu neukazoval, ale později se kopečky hlíny opět vynořily. Proto jsme navštívili hobby market a zeptali se odborníka. Ten nám ochotně nabídl velice účinné přípravky, které jsou na přírodní bázi. Nasypat do krtince jednu tabletu, která při požití krtka usmrtí. No nejsem si jistá, že je to na přírodní bázi, ale účinek byl okamžitý. Chcete-li ale zvolit mnohem šetrnější metodu, zaručeně vám pomůže hluk. Hluk například od bagru, sekačky, motorového vozidla. Krtci mají rády ticho, klid a silné zvuky na něho působí negativně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články