Krtci

Jak na krtky na zahradě?

Také vás už unavuje věčný sváděný boj s krtkem na vaší zahradě? Většina způsobů boje proti krtkům je pouze dočasná, doporučuje se proto metody boje střídat. Pozor si dejte především na to, že krtek sice nevidí, ale velmi dobře slyší a ještě lepší má čich. Když na něj něco líčíte, dělejte to v rukavicích. Na lidský pach je zvíře velmi citlivé. Poradíme vám pár zaručených postupů, jak se krtků zbavit či je alespoň vyhnat "o zahradu dál".

Jak na krtka pomocí plastové lahve?

Snad každý zahrádkář se již setkal s krtinci. Tyto hromady hlíny nepůsobí na trávníku a zahrádce nijak hezky. Přestože krtek nás zbavuje škůdců, jakými jsou larvy a jiný hmyz, jeho honba za potravou často končí poškozením kořenů rostlin a jejich následném uhynutí.

Jak vyhnat ze zahrady krtka?

Jedno z nejčastěji diskutovaných témat mezi zahrádkáři. Snad žádné zahradě se nevyhne návštěva krtka, který po sobě zanechává rozrytou půdu. A pozor – jde o zákonem chráněného živočicha, takže ho můžete maximálně nasměrovat k návštěvě jiného pozemku. Nekonečné labyrinty chodbiček a krtince, poškozené kořeny (resp. kořenové vlášení, nutné k transportu živin) u mnoha rostlin.

Jak se zbavit krtka?

Jako malé děti jsme milovali dětskou pohádku o Krtkovi, učili se ve škole, že se jedná o velice chráněný druh, a nakonec se krtek stal nevítaným hostem zahrádkářů.