Salát

Pěstování čínského zelí

Výsev čínského zelí se provádí do řádků dvacet centimetrů hlubokých. Každý řádek by měl mít kolem sebe prostor šedesát centimetrů a sazenice zhruba čtyřicet centimetrů. Ihned, co sazenice vzejdou se vzdálenost zmenší zhruba na dvacet pět centimetrů. Sázejte v chladnější a vlhké venkovní půdě. Pokud byste sazenice vysázeli nejprve doma a poté je chtěli přemístit, není záruka, že se venku udrží, protože čínské zelí není tak snadno přizpůsobitelné. Když se značně oteplí, přesuňte sazenice, nebo již vykvetlé hlávky, do stínu.

Pěstování mizuna

Mizuna je u nás méně známá zelenina. Ačkoli pochází z Asie, vypěstovat si ji můžete i na české zahrádce. Jak na to?

Pěstování kadeřávku

Tuto chutnou listovou zeleninu plnou vitamínu C můžete mít i u vás doma. Nepotřebujete ani velkou zahradu, stačí květináč na balkoně. Kapusta kadeřavá je totiž odolnou rostlinou, která vydrží i velké mrazy. Pokud si chcete užít šťavnaté saláty, výborné vývary nebo zeleninové nápoje proti únavě během celé zimy, vsaďte na kadeřávek.

Pěstování salátu

Vypěstovat si chutný domácí salát není až taková dřina, jak by se mohlo zdát. Naopak pěstování salátu patří k těm jednodušším zeleninám na domácí pěstování, protože je velmi nenáročný. V pár krocích si přiblížíme, jak docítit svého křupavého salátu, který Vás svou chutí, oproti kupovanému, mile překvapí.

Jak si vypěstovat ledový salát?

Saláty obecně jsou bohatým zdrojem vitamínu A. Doma vypěstované saláty jsou zaručeně čerstvější a chutnější než ty z obchodu. Ledový salát je navíc krásně křupavý. Jak si vypěstovat ledový salát se dozvíte v následujícím článku.