Ovoce

Kompletní rádce - sušení ovoce

Již v dávných dobách člověk poznal, že jídlo nemusí vždy okamžitě spotřebovat. Při objevování způsobů a metod konzervování si velmi brzy osvojil i techniku sušení ovoce. A ani stovky a tisíce let, po které se využívá, jí neubraly nic na oblibě a objektivních výhodách. Jaké to jsou? A proč je sušení ovoce to pravé i pro vás?

Sušení ovoce, zeleniny pomocí sušičky

Pokud máte vlastní zahrádku a na ní mnoho stromů a dalších rostlin, které dávají ovoce, pak je jednou z možností jejich sušení. Sušit můžete na běžném sítu pod topením, ale to není úplně ideální. Proto mnoho výrobců nabízí kvalitní a velmi výkonné sušičky. To s sebou nese zásadní odpověď na otázku: "Jak na sušičku ovoce a její výběr?". My jsme vybrali ty nejdůležitější, na které byste se měli zaměřit.

Jak pěstovat citronovník?

Citronovník nepatří v našich zeměpisných končinách k příliš rozšířeným rostlinám. Můžeme si ho však i tak vypěstovat doma. Nejvhodnější prostředí pro pěstování citronovníků nabízí jednak skleník, ale také i byt či dům. Při jeho pěstování bychom se měli držet určitých zásad, aby krásně prospíval.

Jak stříhat jabloně?

Všichni zahrádkáři by měli vědět, že ovocné stromy vyžadují pravidelný řez, aby byly zdravé. Jak je tomu konkrétně u jabloně? Jaký je rozdíl v řezu u mladých a starých stromů?

Jaboticaba

Málo z nás zná toto exotické ovoce. Ani bychom neřekli, že je to vůbec ovoce. U nás se prakticky nevyskytuje a nejsme o něm informování. Ale v Jižní Americe je tato plodina velice známá, oblíbena. Tak si ji přiblížíme.

Toto prapodivní exotické ovoce vypadá jako by vyrostlo přímo z kůry stromů a strom byl pokryt fialovými bradavicemi či pupínky. Jeho domovem je Jižní Amerika, Brazílie.