Menu

Kaki

Jak jíst kaki?

Setkali jste se v poslední době s exotickým fenoménem jménem kaki? Toto ovoce, původem z Číny, oblíbené především pro své bohaté zásoby vitaminů a příznivé účinky na zdraví i na štíhlou linii, začíná být známé i u nás. Chcete kaki vyzkoušet a nevíte, jak na to? Dovolte mi nabídnout Vám v tomto článku několik tipů získaných přímo z Brazílie, kde se kaki v hojné míře pěstuje i konzumuje.

Jak se konzumuje kaki?

V posledních letech vtrhla do českých obchodů řada cizokrajných druhů ovoce a zeleniny, přičemž o mnoha z nich lidé neměli ani tušení, že existují. Komu ještě nedávno říkali něco výrazy jako kumquat, liči nebo právě kaki? Leckdy se proto přihodí, že by se člověk nebránil experimentu a oživení jídelníčku, na druhou stranu ale jednoduše netuší, jakým způsobem se vlastně daný plod konzumuje. Jak si třeba nejlépe pochutnáte na takovém kaki, které je jinak nazýváno také churma?

Ovoce kaki jak pěstovat?

V poslední době nám supermarkety nabízí nepřeberné množství druhů ovoce a zeleniny, a to nejen od našich pěstitelů, ale i druhy z exotických dálek. Ananas a banány jistě nikoho nepřekvapí a bereme je jako běžnou součást nabízeného sortimentu. Jsou však i takové druhy, které nejsou tolik známé, a zákazník při pohledu do plných bedýnek bojuje s touhou trochu té exotiky ochutnat. Jednou takovou lahůdkou je například kaki.