Úvod

Jak otevřít kokos?

Kokos v sobě ukrývá dužinu spolu s takzvaným kokosovým mlékem, které jsou plné látek podporující naše zdraví, avšak dostat se k nim přes jeho pevnou skořápku je někdy pomalu nadlický výkon. Existuje však několik prověřených tipů, jak ho otevřít snadno a rychle za pomocí domácích prostředků.

Jako první vždy kokosové mléko

První, co pokaždé budete potřebovat, je dostat z kokosu jeho vodu. Bude pravděpodobné, že při prasknutí kokosu vám v lepším případě vyteče jen část, a to by byla škoda.

Na každém kokosu najdete trojici typických tmavších koleček. Jsou to místa, kde je ořech nejtenčí, a k tomu vám ještě poradíme, že jeden ze žlábků je vždy měkčí, než ty zbylé dva. Vezměte si proto nějaký tenký pevný předmět, jako například šroubovák nebo klidně i vývrtku, a udělejte v něm otvor. Tím poté nechte vodu vytéct do nádoby, nebo ji brčkem vypijte.

Úderem o tvrdou plochu

Pokud vám nevadí, že z kokosu budete mít jen větší střepy a žádné hezké ucelené polokoule, není nic snazšího, než s prázdným kokosem udeřit o pevný podklad, například o schody, chodník nebo kámen. Bude vám stačit maximálně několik úderů, než se buď jen rozpraskne a vy ho poté už jen rozloupnete, nebo se vám rozpadne celý.

Jednoduchý trik s nožem

Předchozí způsob se vám jistě bude hodit, pokud po ruce nemáte žádné jiné prostředky, ale jestli vlastníte nějaký velký nůž, který se nebojíte zničit, zkuste tento způsob. Vezměte kokos do ruky naležato. Tupou hranou (tedy ne ostřím) klepejte silou přibližně doprostřed kokosu a pomalu ho otáčejte. Bude v těch místech praskat, až se vám rozpadne na dvě poloviny úplně. Nedoporučujeme na to však používat dražší nože, vedlo by to k jejich rychlejšímu zničení.

Bez použití úderů nebo ostrých předmětů

Kokos můžete otevřít i pomocí tepla, ne je za pomocí úderů. Rozehřejte si troubu na vysokou teplotu a ořech do ní vložte. Po asi deseti minutách vám sám praskne a vy ho pak jednoduše rozloupnete. Jediný rozdíl bude v dužině. Teplem se vysuší, avšak i tak nic nebrání v tom ji sníst.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články