RainDrop - článkyJak použít chia semínka?

Evropa zažívá boom v podobě nové superpotraviny původem ze střední Ameriky. Jsou jimi chia semínka, Aztéky a Mayi využívaná již po tisíce let. Připisují se jim schopnosti snížit rizika srdečního onemocnění, vyrovnat hladinu pH v těle, jsou plná antioxidantů, vápníku nebo železa. Ideální jsou při hubnutí a mouka z nich se dá použít jako náhrada za lepek. Ocení je i sportovci, a to především při vytrvalostních disciplínách. K čemu všemu můžete tuto superpotravinu využít? Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Samozavlažovací truhlíky jak fungují?

Snad každému nadšenci do zahradničení již někdy uschla květina, protože na její zalití jednoduše zapomněl, nebo třeba několik dní nebyl doma. Majitelé samozavlažovacích truhlíků však díky jednoduchému systému květiny každý den zalévat nemusí, a tak na ně čekají krásně rozkvetlé rostliny na jejich zahradách nebo balkónech klidně i po týdenní dovolené. Pokud tedy toužíte po bujných rostlinách, které váš truhlík přímo přerůstají a září barvami, neváhejte a zkuste je. Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak otevřít kokos?

Kokos v sobě ukrývá dužinu spolu s takzvaným kokosovým mlékem, které jsou plné látek podporující naše zdraví, avšak dostat se k nim přes jeho pevnou skořápku je někdy pomalu nadlický výkon. Existuje však několik prověřených tipů, jak ho otevřít snadno a rychle za pomocí domácích prostředků.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak naložit kopr?

Koprová omáčka je tradiční české jídlo a každému je jasné, že nejlepší  bude vždy připravená z čerstvého kopru. Sezóna bylin je však především v létě, a tak se v zimě často musíme spolehnout na supermarkety, kde jeho kvalita nemusí být nejlepší. Pokud si však kopr pěstujete sami, můžete ho zpracovat tak, že vám bude přístupný i přes zimu. Jednou z možností je ho naložit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak uskladnit zázvor?

Přichází zima a s ní období rýmy a nachlazení. Jednoduchou prevencí ale i lékem proti tomu je zázvorový čaj nebo jakákoliv jiná podoba zázvoru připravená ke konzumaci. Pokud však nejste velký milovník tohoto oddenku s výraznou chutí a víte, že ho nespotřebujete rychle, budete ho chtít udržet dlouho čerstvý.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zpracovat zázvor?

S časem zimy, tedy obdobím častého nachlazení a rýmy, si už každý začíná vzpomínat na zázvorový čaj jako na prevenci proti těmto nepříjemnostem. Vylouhovaný čerstvý zázvor však nemusí být jediný způsob, jak ho využít. Variant je nespočet a mnoho z nich si doma snadno můžete připravit. My vám přinášíme dvě méně tradiční.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek