Úvod

Připravte si čerstvou domácí šťávu pomocí odšťavňovače

Domácí šťáva z ovoce a zeleniny je jistě skvělým osvěžením v teplých letních dnech. Dobré jsou ale také během zimních měsících, jelikož v ovoci a zelenině je mnoho významných látek pro naše tělo. V tomto článku se podíváme na různé typy odšťavňovačů, pomocí kterých si snadno připravíte čerstvý ovocný či zeleninový nápoj i vy.

Pojďme se tedy společně podívat na typy odšťavňovačů, které náš trh nabízí. Jednotlivé odšťavňovače se liší především ve způsobu zacházení, náročnosti na údržbu, kvalitou připravené šťávy a také samozřejmě svou cenou.

Šnekové - univerzální a tiché

Prvním typem odšťavňovače, na který se podíváme, je odšťavňovač šnekový. Je to typ odšťavňovače, jenž disponuje nízkými otáčkami a má menší plnící otvor. Tyto faktory se také projevují v jeho delší době na přípravu šťávy. Mezi předností tohoto stroje pak patří jeho univerzálnost, jelikož dokáže odšťavňovat nejen ovoce, ale i kořenovou zeleninu a bylinky. Kvalitní odšťavňovače tohoto druhu se dají na trhu pořídit od 7 500 Kč, což je v porovnání s dalšími typy odšťavňovačů poněkud vyšší cena.

Odstředivé - nejrychlejší, navíc s přijatelnou cenou

Odstředivé odšťavňovače oproti předcházejícímu typu pracují při vyšších otáčkách, což se projeví v relativně krátké době, kterou potřebují na přípravu šťávy. Tomu také nahrává fakt, že k vyšším otáčkám se přidává i velký plnící otvor, kde se vleze klidně i celý pomeranč. Nevýhodou je trochu pracnější čištění a hlučný provoz, který je způsoben vyššími otáčkami. Cena těchto odšťavňovačů startuje na 5 000 Kč.

Dvouhřídelové - vyšší cena, ale kvalitní výsledek

Výkon dvouhřídelových odšťavňovačů pracuje při nízkých otáčkách, ale příprava šťávy je poměrně rychlá. Je to dáno tím, že tento typ odšťavňovačů disponuje dvojicí proti sobě se otáčejících šneků. Sice má poněkud menší plnící otvor, na délce přípravy se to u tohotu stroje moc neprojevuje. Kvalitnější odšťavňovače této kategorie startují na 10 000 Kč.

Ruční - pro první zkušenosti

Tento odstavec se bude věnovat ručním odšťavňovačům. Z názvu je zřejmé, že tyto odšťavňovače musíte poháňet vlastní energií. K odšťavňování slouží klika, kterou je nutné stále otáčet. Příprava šťávy za pomocí tohoto odšťavňovače není snadná a také délka přípravy je delší. Hodí se zejména pro ty, kteří chtějí služby odšťavňovače zkusit a nemají s tím zatím žádné zkušenosti. Cena těchto odšťavňovačů startuje na pěkných 1 500 Kč.

Udělejte si doma šťávu i vy a osvěžte si svůj život!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články