Pája - článkyJak pěstovat orchidej dendrobium?

Křehká krása, která rozněžní nejedno srdce a každý domov zútulní, to jsou cizokrajné orchideje, které se zabydlují v našich domovech a získávají si naši pozornost díky snadné péči, cenové dostupnosti a především tajemné kráse. Dendrobium patří mezi orchideje, které jsou oblíbené především pro své jemné a drobné kvítky a běžně se u nás setkáváme nejčastěji se dvěma druhy, o kterých si dnes prozradíme, jak na jejich úspěšné pěstování.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak pěstovat sloupovité ovocné stromy?

Milujete ovoce, rádi byste si pěstovali na své zahrádce své vlastní jablíčka, hrušky či třešně, ale zahradu máte malou jako dlaň, nebo vůbec žádnou? Nevěšte hlavu! Díky sloupovitým ovocným stromkům si můžete své oblíbené ovoce vypěstovat klidně na balkóně v paneláku, nebo na pidi zahrádce třeba v květináči. A pokud jste těmto chytrým, a místo šetřícím stromkům podlehli a vaše zahrada má místa dostatek, klidně si jich vysázejte celé řady.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek
Jak pečovat o orchideje?

Jejich krása je omamně vznešená a vaše obydlí rády oslní bohatými květy. I když jsou orchideje původem tropické rostliny, svůj líbezný půvab rozdávají i v našich končinách a dobře se jim daří zdobit parapet našich oken i interiér. Ač původem z velké dálky, na pěstování nejsou nijak náročné a mnohdy se jim bez velké pozornosti daří lépe, než běžným pokojovým rostlinám.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zasadit pecku z avokáda?

Také s nadšením procházíte supermarkety v oddělení ovoce a zeleniny a kocháte se pohledem na cizokrajné druhy plodin s vůní i chutí dálek? Určitě jste si už párkrát dodali odvahy a exotické ovoce koupili a ochutnali. Po takovém dobrodružství, kdy jste laskali neznámou chutí své chuťové pohárky, vám možná zbyla pecka, třeba z avokáda. Pokud rádi experimentujete nejen s ochutnávkou lahůdek, ale máte také pěstitelské sklony, pak po mlsání avokáda jeho velkou pecku rozhodně nevyhazujte. Dnes vám totiž poradíme, jak zasadit pecku z avokáda a vypěstovat si nádherný stromek.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak se starat o orchideje?

Jako každý organismus na naší planetě, i jemná a elegantní orchidej s nádechem luxusu potřebuje pro svůj šťastný život správnou péči. Za ni se pak ráda odvděčí plným květem, nádhernými zelenými listy a kouzelnou atmosférou, kterou vnese svou přítomností do našeho bydlení. Cesta za exotickou krásou tedy začíná...

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na vosy?

Není snad ženy, která by netoužila po štíhlém pasu jakým vosy oplývají, ale to je asi tak vše, co nás pozitivního při představě vosy napadne. Ani v dětských pohádkách nepatří zrovna na stranu dobra, a když nás začnou obtěžovat svým dotěrným a vcelku rychlým nalétáváním na naše jídlo či přímo na nás, většinou nás rozpálí do běla, ne-li přímo vyděsí. Díky pár trikům však jejich zájem o vás snadno opadne a ochránit můžete i svou zahradu či obydlí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Levandule jak pěstovat?

Levandule je nádherná a nenáročná rostlinka, která vám svou nádhernou vůní a příjemně fialovými květy navodí poklidnou atmosféru prosluněné francouzské Provence. Stačí se jen zasnít a relaxovat. Levanduli si můžete s úspěchem pěstovat i v našich končinách, na zahradě, balkóně i za oknem a na zimu si její jemné kvítky usušit a vyrobit vonné sáčky, které kouzelně provoní vaši domácnost a připomenou slunné dny.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak oloupat rajčata?

Kulaté, oválné, balkónové, keříkové, cherry, červené i žluté a oblíbené u malých i velkých. Ano, uhádli jste, řeč je o rajském jablíčku. Plody této oblíbené rostliny milujeme v teplé i studené kuchyni, a návodů a receptů na jejich zpracování je nespočet. Ne vždy se však hodí jeho dosti tuhá slupka do každého pokrmu, a obzvláště děti si nejvíce pochutnají na oloupaném rajčátku. Jak tedy co nejjednodušeji zbavit tuto lahůdku jejího obalu?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Není bobule jako bobule! Některé jsou prudce jedovaté!

Jako každým rokem, nastává čas dozrávání plodů nejrůznějšího ovoce i zeleniny, a není nic chutnějšího, než se ráno probudit, a jít si na vlastní zahradu natrhat snídani. Borůvky, maliny, ostružiny, rybíz a spousta dalších, krásně vybarvených a chutí zářících kuliček, láká velké i malé. Jenže ne všechny, na první pohled dokonale vypadající, plody keřů či stromů jsou jedlé. A zvláště u dětí hrozí vysoké riziko.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek