Úvod  › 

Jak na mušky?

Máte mušky všude v kuchyni a nevíte, jak se jich konečně zbavit? Nechápete, odkud se stále berou, ale přesto máte na stole vystavenou mísu s ovocem? Pravděpodobně děláte některou z možných chyb, kvůli kterým k sobě nevědomky lákáte návštěvníky právě v podobě mušek.

Síť na okno zastaví jen velké druhy

První bariérou pro zabránění vstupu much a dalšího hmyzu do bytu je kvalitní jemně tkaná síťka na okno. Pro větrán využívejte primárně okna s tímto vylepšením. Usnadníte si tak chytání much, které když vlétnou dovnitř, najednou nemohou najít cestu ven oknem.

Problém se sítí na okno je v tom, že dokáže zastavit pouze větší druhy. Ve chvíli, kdy se u vás budou chtít ubytovat octomilky, síť je pravděpodobně nezastaví, protože jsou skutečně malé a protáhnou se malinkými skulinami.

Octomilky si libují na ovoci a sladkých nápojích

Vinné, octové nebo banánové mušky mají nejradši ovoce a sladké nápoje. Jakmile jim připravíte hostinou, bude velmi těžké se jich zbavit. Prevence spočívá především v důkladné kontrole ovoce, které by nemělo být přezrálé či dokonce nahnilé. Během letních měsíců tak raději ovoce ukliďte do ledničky. Lákavé mohou být také koše, které je tak vhodné často umývat a opravdu pravidelně vynášet odpad.

Úklidem mušky dostatečně odradíte

Při pozorování prvních mušek v domácnosti jde o signál, že je potřeba trochu přidat na úklidu. Pravděpodobně zde totiž mají zdroj potravy právě ve formě zbytků rozlitých tekutin, ovocných slupek či samotného ovoce umístěného v misce pro dekorativní efekt. Důkladným vyčištěním ploch, vytřením podlahy a přebráním ovoce jim seberete důvody, proč by u vás měly chtít bydlet.

Hubení a odchytávání dotěrných mušek

Pro odstranění dotěrných mušek se doporučuje nejdříve vyzkoušet vysavač, kterým budete vysávat místa s jejich největším výskytem. Účinné může být také použití některého z přípravků na hubení hmyzu. Snadno si také vyrobíte domácí lapač, odkud se již octomilky nedostanou a bude to pro ně znamenat konec. Čím dříve začnete jednat, tím větší máte šanci, že se mušek rychle zbavíte. Chce to však skutečně důsledný přístup se zaměřením na detail.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (1 hlas)


Související články