Meli99 - článkyJak zavařit salátové okurky?

Klasické okurky, které se jedí např. k řízkům, rizotu, grilovanému masu či čemukoliv jinému, co máte rádi, jistě víme všichni. Znojmo to jistí. To, že lze zavařovat okurky salátové, už zase tak profláknuté není. Jenže ono to jde a je to výborná věc, když třeba nemáte ingredience na nějaký salát k nedělnímu obědu a nějakou tu zeleninku byste k němu rádi schroupli.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak pěstovat ananas?

Už jste někdy uvažovali o tom, jaké by to bylo, kdybyste si mohli utrhnout ananas z vlastní rostliny? Mohli byste si ho dát kdykoliv, měli bystě třeba dost i na zavařování a vyšlo by vás to mnohem levněji, než je celé léto kupovat. Naštěstí není ananas na pěstování nikterak náročná rostlina, a tak ji může mít doma téměř každý. Klidně i vy!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Echinacea jak sušit?

Echinacea purpurea je léčivá bylinka, jejíž popularita rok co rok stále rapidně stoupá. Používá se čím dál častěji i ve farmaceutickém průmyslu. Český název pro tuto rostlinu je třapatka nachová. Na co je dobrá a jak s ní zacházet se za moment dočtete v tomto článku stejně jako to, že nemusíte zbytečně utrácet v lékárně za tobolky, které ji obsahují, ale můžete si ji usušit sami!

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak se suší švestky?

Dokud neexistovaly lednice, mrazáky nebo konzervanty, jedinou možností, jak udržet potraviny v jedlém stavu, bylo usušit je. Nejen že se nezkazily, byla to taky pořádná dobrota! Proto tento způsob zpracování přetrval až do dnešní doby a stále se těší velké oblibě! Jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce, které sušíme, jsou právě švestky. Dnešní doba plná elektroniky a techniky umožňuje mnohem víc možností a způsobů jak je usušit než doby minulé. Pojďme se mrknout jaké.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak pěstovat pokojový bambus?

V poslední době přichází do módy opravdu velká spousta módních výstřelků, které se netýkají pouze odívání, ale také například bydlení. Lidé si zvykli kupovat nejen neobvyklé domácí mazlíčky, ale i pro naši krajinu netypické rostliny, jakou je právě dračinec pruhovaný, latinsky Dracaena sanderiana.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zpracovat křen?

Křen. Celým názvem křen selský, latinsky Armoracia rusticana.  Všichni ho známe, spousta lidí ho nemá ráda. Přitom je to obrovská delikatesa! A nejen to! Je také velmi zdravý. Naše babičky a dědečkové si ovšem zabíjačku bez křenu představit nedokážou. A protože v celku jako třeba mrkev ho nikdo z nás chroupat nehodlá, já mám pro vás hned několik tipů, co s tímto bílým zázrakem udělat. Ale vězte, že je to jen zlomek.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek