Karolína S. - článkyJak upravit řapíkatý celer?

Řapíkatý celer rozhodně nepatří do české tradiční kuchyně, avšak poslední dobou si své stálé místo pomalu získává v jídelníčku mnoha lidí. I když se to na první pohled nezdá, celer je velmi bohatý na vitamíny, především na vitamín C, kterého má dokonce víc než citrusy. Také má v sobě několik minerálů, hlavně fosfor, poté také vápník, zinek a draslík. Je to zelenina jako každá jiná, jak ho tedy upravit a následně v kuchyni využít?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Kdy a jak sázet jahody?

Jahody patří během léta mezi nejoblíbenější druh ovoce. Jsou šťavnaté, osvěžující a plné vitamínů. Chutnají výtečně samotné, nebo je můžete zakomponovat do koláčů, ovocných knedlíků nebo z nich vytvořit omáčku na lívance. Způsobů využití jahod je nekonečné množství a jejich pěstování, ač vyžaduje trochu starosti, není vůbec těžké.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak sadit česnek?

Pomalu nastává nejlepší období pro zasazení česneku. Podzimní druhy česneku je nejvhodnější zasadit těsně před tím, než půda zamrzne, proto se vyplatí pravidelně sledovat teplotu a vyčkávat na poslední moment, aby sazba byla úspěšná. Vzhledem k posledním rokům, kdy zima bývá mírnější nebo přichází déle, se může stát, že česnek zasadíte až v prosinci. To ale vůbec nevadí, nejdůležitější je zasadit ho správně. 

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek