Množení

Jak rozmnožit vánoční kaktus?

Vánoční kaktus je na první pohled krásná a velmi zajímavá rostlina. Zkušení pěstitelé moc dobře vědí, jak zajistit jeho kvetení právě o Vánocích. Ale jen málokdo si jej umí sám rozmnožit. Přitom to není tak složité. Jaká je tedy odpověď na otázku: "Jak rozmnožit vánoční kaktus?". I to se pokusíme zodpovědět v našem článku a věříme, že mnohým poskytneme návod, jak to udělat.

Jak množit růže?

Růže jsou krásné, voňavé rostliny vhodné k různorodému použití. Ať už jste pěstitel, který si chce vytvořit rozsáhlou vonnou zahradu nebo rozšířit sbírku olejů a krémů, růže jsou velmi vhodná rostlina k množení. Množení růží lze provádět několika způsoby a lze množit nejen v případě rostlinek na záhonku, množením můžete zachovat i růži, kterou dostanete k narozeninám a tím její krásu zachovat.

Jak množit bobkovišeň?

Velmi oblíbeným prvkem, který je možné najít na téměř každé zahradě, je stálezelený keř sloužící nejen jako dekorace, ale navíc poskytuje dostatek soukromí.  K těmto keřům patří také bobkovišeň často používaná jako živý, stálezelený plot. Bobkovišeň patří do rodu slivoní podobně jako například broskve, třešně, meruňky či mandle. Mezi nejčastěji pěstované druhy v našich podmínkách patří bobkovišeň lékařská nebo bobkovišeň portugalská. Kombinací několika druhů docílíme jedinečného, dekorativního vzhledu. Výhodou rostliny je její odolnost vůči mrazům, nízké nároky na pěstování a velice snadné množení. Kvůli jedovatým plodům není bobkovišeň vhodnou rostlinou například na dětská hřiště nebo do areálů škol a školek. 

Jak rozmnožit orchidej?

Orchideje se řadí do čeledi vstavačovitých a existují v bezpočtu barevných variant, proto jsou velmi častou okrasou našich domácností. Patrně mezi nejoblíbenější patří ty z rodu Phalaenopsis díky tomu, že se hodí i pro začátečníky a nemají tak vysoké nároky na pěstování.