Lusková zelenina

Jak začít s pěstováním hrášku s dětmi

Pěstování hrášku s dětmi může být opravdová zábava. Mnoho malých dětí touží po vlastní malé zahrádce, na které vypěstují něco moc dobrého. K tomuto účelu je skvělý hrášek, který není příliš náročný a umožní dětem růst nejen pozorovat, ale i zdokonalit se v některých dovednostech. Jak tedy začít s pěstováním hrášku s dětmi?

Pěstování fazolí

Fazol obecný (Phaseolus vulgaris) patří do čeledi bobovité (Fabaceae), stejně jako třeba hrách, čočka nebo jetel. Z tropických oblastí Ameriky se rozšířil po celém světě. Pěstuje se za účelem konzumace, ale může plnit i funkci okrasnou.

Hrách pěstování v květináči

Hrách setý je popínavá rostlina s relativně křehkým stonkem a tmavě zelenými listy s nádechem do bílé. Plodem je lusk, ve kterém se skrývá různý počet kulaťounkých zelených slaďounkých hrášků.

Jak naklíčit mungo fazole?

Mungo fazole nebo-li vigna zlatá. Jedná se o luštěninu. Malou, asi 5mm, olivově zelenou nebo červenou fazoly připomínající chutí zelený hrášek. Bývají zaměňovány se sójou.

Pochází z Indie, kde je nejčastěji připravováno tak, že se opéká na tuku a podává k čaji. Mnohem šetrnější je ovšem jejich namáčení nebo nakličování.