Listová zelenina

Pěstování čínského zelí

Výsev čínského zelí se provádí do řádků dvacet centimetrů hlubokých. Každý řádek by měl mít kolem sebe prostor šedesát centimetrů a sazenice zhruba čtyřicet centimetrů. Ihned, co sazenice vzejdou se vzdálenost zmenší zhruba na dvacet pět centimetrů. Sázejte v chladnější a vlhké venkovní půdě. Pokud byste sazenice vysázeli nejprve doma a poté je chtěli přemístit, není záruka, že se venku udrží, protože čínské zelí není tak snadno přizpůsobitelné. Když se značně oteplí, přesuňte sazenice, nebo již vykvetlé hlávky, do stínu.

Pěstování špenátu

Chcete si vypěstovat lahodný špenát pro přípravu chutných pokrmů? Tato listová zelenina se sytě zelenou barvou listů naštěstí není na pěstování nijak složitá. S trochou práce a dodržení doporučených postupů si na zahrádce můžete vytvořit úrodu špenátu vhodného téměř k celoroční sklizni.

Pěstování salátu

Vypěstovat si chutný domácí salát není až taková dřina, jak by se mohlo zdát. Naopak pěstování salátu patří k těm jednodušším zeleninám na domácí pěstování, protože je velmi nenáročný. V pár krocích si přiblížíme, jak docítit svého křupavého salátu, který Vás svou chutí, oproti kupovanému, mile překvapí.

Jak si vypěstovat ledový salát?

Saláty obecně jsou bohatým zdrojem vitamínu A. Doma vypěstované saláty jsou zaručeně čerstvější a chutnější než ty z obchodu. Ledový salát je navíc krásně křupavý. Jak si vypěstovat ledový salát se dozvíte v následujícím článku.