Fíkus

Jak oživit zahradu v zimě?

Se zimou přichází na zahradu vegetační útlum a příroda se ukládá ke spánku. Čeká nás relativně dlouhé období, kdy se může zdát, že na zahradě nemá oko kde spočinout. Ale při vhodně zvoleném výběru dřevin a bylin nás může zahrada překvapit i v tomto nevlídném období.

Jak pěstovat fíkus benjamin?

Fikus benjamin (také známý jako ficus benjamina) je velmi oblíbená pokojová rostlina, která za svou popularitu vděčí nejen svému výjimečnému vzhledu, ale také nenáročnosti. Navíc čistí vzduch v místnosti.

Jak pěstovat bonsai fíkus?

Za poslední desetiletí jsme si přenesli do našich domovů z asijských kultur opravdu hodně. Příkladem jsou třeba fíkusové bonsaie, drobné rostlinky, které však váš domov prosvětlí a dodají mu příjemný nádech. Ovšem oč jsou takové bonsaie menší, než běžné dřeviny, o to jsou také křehčí a tím více péče vyžadují. Podívejme se tedy společně, co všechno pro svůj zdárný růst potřebují.

Rajčata výsev a pěstování - návod, rady, zkušenosti

Pěstování rajčat (Lycopersicon esculentum) je pro některé z Vás možná velkou alchymií. I já jsem před mnoha lety nevěděl, jak na to. Dnes už vím, že pro kvalitní úrodu je potřeba několik zásadních předpokladů. Především kvalitní osivo, úrodná půda, pečlivost a v neposlední řadě i dodržování základních pouček.

Předpokládám, že i Vy máte chuť přijít na to, jak vypěstovat krásná a kvalitní rajčátka. Pojďme si tedy ukázat, jak začít s pěstováním rajčat.