Menu

Avokádo

Jak pěstovat avokádo z pecky?

Avokádo je plodem ovocného stromu s romantickým názvem hruškovec přelahodný  (Persea americana), který pochází ze Střední Ameriky. Ale podobně jako třeba mango si ho můžeme poměrně jednoduše i doma v květináči.

Jak připravit avokádo?

Dříve neznáme, dnes oblíbené. Takto bychom mohli charakterizovat exotický plod původem ze Střední Ameriky. V současné době si získává poměrně velkou oblibu především u mladší generace lidí, kteří jej hojně zařazují do zdravého jídelníčku. Důvodů je hned několik. Avokádo obsahuje až 30 % zdravých rostlinných tuků, kyselinu palmitovou, linolovou a olejovou. Při dietě se využívá zejména jako náhražka másla, majonézy nebo různých dochucovacích dresinků. Kromě tuků dále obsahuje vysoký podíl vitaminu E, železa, draslíku nebo vlákniny.

Jak zasadit pecku z avokáda?

Také s nadšením procházíte supermarkety v oddělení ovoce a zeleniny a kocháte se pohledem na cizokrajné druhy plodin s vůní i chutí dálek? Určitě jste si už párkrát dodali odvahy a exotické ovoce koupili a ochutnali. Po takovém dobrodružství, kdy jste laskali neznámou chutí své chuťové pohárky, vám možná zbyla pecka, třeba z avokáda. Pokud rádi experimentujete nejen s ochutnávkou lahůdek, ale máte také pěstitelské sklony, pak po mlsání avokáda jeho velkou pecku rozhodně nevyhazujte. Dnes vám totiž poradíme, jak zasadit pecku z avokáda a vypěstovat si nádherný stromek.